پويا رحماني در گفتگو با آمل زيبا: كشتي آمل درگير كم لطفي ها است…

پويا رحماني در گفتگو با آمل زيبا:
كشتي آمل درگير كم لطفي ها است…
هفته اي سه بار براي تمرين به جويبار ميروم!


به گزارش اختصاصي آمل زيبا،پویا رحمانی کشتی گیر سنگین وزن آملی چند سالی است در تیم ملی کشتی آزاد حضور دارد،این کشتی گیر جوان و خوش آتیه افتخاراتی را در کشتی آزاد بدست آورده است و در شهری که معروف به کشتی فرنگی است در کشتی آزاد افتخارآفرینی میکند . رحمانی در مسابقات قهرمانی کشتی ساحلی در نوشهر حضور یافت و با کسب مقام قهرمانی مجوز حضور در مسابقات المپیک ساحلی را کسب کرده است.

در ادامه مصاحبه ی اختصاصی با این کشتی گیر خوش اخلاق و آینده دار آملی را خواهیم خواند:


خودتان را معرفی کنید؟
از چه زمانی به کشتی روی آوردین؟
پويا رحماني،متولدشهرستان آمل هستم،از سن ١٢ سالگي كشتي را آغاز کردم، ابتدا در كشتي محلي شركت ميكردم و بخاطر علاقه بيش از حد به كشتي و حمايت دايي خودم كه قبلا كشتي گير بود كشتي را نزد مربی خوب شهرم آقاي حميد اقاجاني شروع كردم…
راجع به عناوینی که در کشتی کسب کردید توضیح بدهيد:
من در رده سني جوانان در جام بين المللي شهيد هاشمي نژاد سوم شدم،در بزرگسالان سال ٩١ سوم كشور شدم،در سال ٩٢ به مسابقات بين المللي كركين روسيه از طرف تيم ملي اعزام شدم و آنجا دوم شدم،در سال ٩٥ در كشوري بزرگسالان اول شدم و به اوكراين اعزام شدم كه موفق نبودم،در سال ٩٦ در انتخابي تيم ملي كشتي ساحلي مقام اول رو كسب كردم و در اين بين ٢ بار قهرمان دانشجويان كشور ١بار قهرمان المپيادانشجويان كشور قهرمان بسيج كشور،قهرماني در مسابقات نيروهاي مسلح كشور و چندين بار در مسابقات ليگ برتر با تيم هاي مختلف روي سكو رفتم.
آقای رحمانی با اینکه در کشتی به بالاترین سطح ملی رسیدید چرا در شهر آمل گمنام هستید؟
نميدانم چه بايد بگویم ،شايد كوتاهي از من و يا مسئولين يا از هيات هاي قبلي بوده كه در معرفي كشتي گير خودشان مشكل داشتند و اين موارد براي خيلي از كشتي گيران عادي است كه به چشم نيایند و بهتراست زياد به اين موضوعات فكر نكنيم.
کشتی آزاد در شهر آمل را چطور میبینید؟
به نظر شما آیا استعدادهایی پس از شما در آمل ظهور خواهند کرد؟
كشتي امل درگير خيلي از كم لطفي ها بوده ولي خدا را شكر الان روند رو به رشدي دارد و در رده سني نوجوانان چند ملي پوش داريم كه انشالله به همین صورت ادامه پیدا کند شاهد جوانان پر افتخاري در امل خواهيم بود.
از دلایل حضور یافتن در تیم فارس در لیگ کشتی بگویید؟
بنده به دليل مشكلاتي كه با هيات قبلي داشتم يک مدت از آمل رفت و در فارس مشغول به کشتی گرفتن شدم و آنجا تمرين كردم بعد از آن وقتي با استقبال خوب آنها رو به رو شدم براي آن استان كشتي گرفتم و ٣ سال است که در مسابقات در قالب تیم فارس در مسابقات شركت ميكنم.
جایی عنوان کردید برای تمرینات به شهر جویبار می روید،آیا در شهر خودتان شرایط تمرین وجود ندارد؟
بله درست است من هفته ای ٢ مرتبه به شهر جويبار ميروم زیرا استفاده از تجربيات مربي بزرگي چون محمود اسماعيل پور كه حق زيادي بر گردن من دارد و مابقي تمرينات را در آمل نزد آقاي آقاجاني انجام ميدهم،طی کردن این مسافت هفته ای دوبار سخت است،ولي براي بدست اوردن گنج سختي بايد كشيد.
در مسابقات کشتی ساحلی قهرمانی کشور در نوشهر شرکت کردید و کسب سهمیه المپیک ساحلی کردید،راجع به نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی کشور و مسابقات پیش رو یعنی جهانی و المپیک توضیح دهید:
بله من براي اين مسابقات تمرين زيادي كرده بودم و اين كشتي كشتي مازندراني هاست،چون ما از سن كم به دريا ميرفتيم و از رو غريزی در ساحل كشتي ميگرفتيم تا كم كم به كشتي آمديم و باز هم تمرين ساحل رو انجام ميداديم.
سطح مسابقات بالا بود و همچنين برگزاري مسابقات عالي چون مربيان و مسولين كشتي ساحلي همه از قهرمانان جهان و از قهرمانان كشتي هاي سنتي بودند از جمله اقاي واگذاري اقاي شاهمنصوري و اقاي معصومي
در كل خدا خواست و اول شديم اميدوارم بتونم نماينده خوبي باشم ،مسابقات المپیک ساحلی هم ماه آینده در کشور آمریکا برگزار می شود.
چه اهدافی در کشتی دارید که میخواهید به آن دست پیدا کنید؟
اگر خدا بخواهد ميخواهم بعد از كسب مدال در ساحلي به كشتي آزاد فكر كنم و حق خودم را از كشتي آزاد بگيرم و
اميدوارم با خواست خدا و حمايت هاي مردم و دوستان بتوانم به هدفم برسم و به شما قول ميدهم كه امسال شاهد بهترين كشتي ها از من خواهيد بود.
در پايان اگر صحبت خاصي داريد بفرماييد…
در پایان جا دارد از خانواده خودم، اميراسماعيلي و جناب سرهنگ سانعي (فرمانده هان پدافند هوایی ) كه در اين ٢سال واقعا كمك كردند تا بتوانم به تمرينات خودم در حين خدمت برسم ،از عضو ورزشي شوراي شهر جناب آقای خسرو ابراهيم زاده كه همیشه پيگير اوضاع و احوال و دلگرمي بودند،اقاي محمدحسین رضوي و اقاي بزرگمهر دادگر کمال تشکر و قدردانی را دارم،مجددا از دايي عزيزم كه در همه جا كنارم بوده و پشتيبانم بوده است تشکر می کنم…

علی حسینی _ آمل زیبا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *