اخباراخبار آمل

وزیر راه و شهرسازی: ۶۴ کیلومتر از محور هراز ۴ خطه شد

به گزارش آمل زیبا و به نقل از تسنیم ، عباس آخوندی صبح امروز در حاشیه افتتاح فاز جدید پروژه ملی چهاربانده شدن محور هراز در جمع خبرنگاران آمل با اشاره به ادامه آزادراه پردیس به سمت امامزاده هاشم بیان کرد: این پروژه از طرح های مهم است که 24 کیلومتر طول دارد و دو هزار و 200 میلیارد تومان برای آن هزینه نیاز است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه امیدواریم ظرف چهار سال آینده یک آزادراه پیوسته از تهران به آمل داشته باشیم، گفت: در اجرای پروژه متروی پردیس – لاریجان طرح آن در دست اجرا است.

آخوندی با تاکید براینکه با توجه به اجرای راه آهن آستارا، باید پروژه راه آهن قائمشهر به رشت و از طریق آمل به تهران متصل شود، عنوان کرد: همچنین عملیات اجرایی پروژه محور هراز به عنوان یکی از پرترافیک ترین جاده های تهران – شمال به طول 110 کیلومتر از امامزاده هاشم تا آمل 101 کیلومتر است که 64 کیلومتر آن کاملا چهار خطه شد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون زیرسازی هفت کیلومتر نیز به پایان رسیده است و قبل از سفر تابستانه به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه کارگاه های مسیرهای باقی مانده در محور هراز فعال شده است، افزود: این پروژه به عنوان یکی از طرح‌های مهم و سخت در حوزه راهسازی تمام اقدامات صورت گرفته به صورت تونل، پل و دیوارسازی است.

آخوندی ادامه داد: هر یک کیلومتر جاده سازی در محور هراز برابر چندین کیلومتر راهسازی در دیگر مناطق کشور است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا