اخبارسیاسیاخبار آمل

قدردانی سفیر بزریل از برنامه سفیران

سفیر جمهوری بزریل در ایران، با ارسال پیامی به رئیس صدا و سیما از حضور در برنامه «سفیران» تشکر کرد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، رودریگو دی آزردو سانتوس سفیر بزریل در ایران در نامه ای به دکتر علی عسکری نوشت : جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل دارای روابطی تاریخی هستند که قدمت آن به بیش از یک صد سال میرسد. نشان دادن هنرمندانه این سطح از دوستی و برادری به شناخت بهتر دو ملت از یکدیگر و تعمیق دوستی بین دو کشور کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

 متن این پیام به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر عبدالعلی علی عسگری

ریاست محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل دارای روابطی تاریخی هستند که قدمت آن به بیش از یک صده میرسد. نشان دادن هنرمندانه این سطح از دوستی و برادری به شناخت بهتر دو ملت از یکدیگر و تعمیق دوستی بین دو کشور کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

آنچه حائز اهمیت هست ایجاد فضای گفتمان مشترک در رسانه ملی جمهوری اسلامی ایران برای دیپلمات های ارشد سایر کشورهاست که فرصتی را فراهم آورد تا به ارائه دیدگاه هایشان در حوزه روابط دوجانبه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی بپردازند.

در این میان فرصتی به اینجانب در برنامه سفیران داده شد تا با مردم ایران درخصوص شناخت بیشتر دیدگاه های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل با جناب آقای عبداله عبدی بعنوان نماینده افکار عمومی مردم ایران به گفتگو بنشینم. این فرصت را گام بلند صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در دیپلماسی رسانه ای میدانم. میزبانی حرفه ای این برنامه و طرح سوالات بسیار مهم و پیشنهاد ارزنده مجری برنامه در خصوص نامگذاری خیابانی در برزیل به نام آبادان زمینه ساز سفر فراموش نشدنی من به این شهر شد که شاهد میهمانوازی مردم خونگرم و بزرگ آبادان از نزدیک بودم. همراهی تهیه کننده محترم برنامه سفیران در این سفر و پوشش و پخش آن بازدید از شبکه های محلی و ملی سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز نشانه حسن نیت و نگاه بلند جمهوری اسلامی ایران به تعمیق روابط سیاسی، تجاری و دوستی دو ملت بزرگ ایران و برزیل می باشد.

در نهایت مراتب قدردانی خود را از وزارت امور خارجه، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، شبکه پنج سیمای جمهوری اسلامی ایران و خصوصا تیم حرفه ای، خلاق و هوشمند تولید این برنامه و در راس آن جناب آقای عبداله عبدی برای این ابتکار خوب و منحصر بفرد اعلام داشته و امیدوارم ادامه چنین همکاری هایی موجبات برقراری و تقویت بیش از پیش صلح و دوستی در ایران و جهان را به ارمغان بیاورد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا