اخبارسیاسیاخبار ایران

روزانه چند میلیون لیتر بنزین وارد می کنیم ؟

به گزارش آمل زیبا به نقل از ایسنا ، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از واردات روزانه ۱5 میلیون لیتر بنزین خبر داد و گفت: با توجه به این که میزان مصرف بنزین ۸۱ میلیون لیتر و میزان تولید بنزین ۶۵.۵ میلیون لیتر است.
منصور ریاحی، با بیان این که در حال حاضر بنزین یورو در هشت کلانشهر کشور توزیع می‌شود، اظهار کرد: با به مدار آمدن فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس ظرفیت توزیع بنزین یورو برای سایر کلانشهرها نیز فراهم می‌شود.
ریاحی همچنین از ذخیره یک میلیاردی استراتژیک سوخت کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۲ میلیون لیتر بنزین یورو در هشت کلانشهر کشور عرضه می‌شود. میزان مصرف بنزین تاکنون ۸۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بوده که در مقایسه با سال گذشته ۷.۹ درصد رشد داشته است.
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ادامه با تاکید بر این که سیاست مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی وارد مدار کردن فازهای پالایشگاه ستاره خلیج فارس است، افزود: هرچه قدر میزان تولید بنزین در پالایشگاه ستاره خلیج فارس افزایش پیدا کند میزان واردات کم می‌شود.
ریاحی در مورد آخرین میزان واردات بنزین به کشور توضیح داد:‌ آخرین میزان واردات بنزین به کشور حدود ۱۴ میلیون لیتر بوده است و با توجه به این که میزان مصرف بنزین کشور ۸۱ میلیون لیتر و میزان تولید بنزین در کشور ۶۵.۵ میلیون لیتر است، حدود ۱۵ میلیون لیتر اختلاف تولید و مصرف بنزین در کشور وجود دارد.
پیام فلاح (خبرنگار آمل زیبا)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا