امام جمعه لاریجان:آمريكا و اروپا در قبال برجام از يك سياست كاملاً هماهنگ پيروى مى‏كنند/آمريكا با زبان تهديد در پى ارعاب ايران جهت اخذ امتيازات بيشتر در ساير حوزه‏هاى اختلافى است/سخنان ترامپ در مورد ایران و موضعگیری بظاهر دولتهای اروپایی علیه سخنان ترامپ ، همدست بودن این دو قاره مستکبر و حیله گر را کاملا برملا کرد!

آمل زیبا گزارش می دهد ؛ خطبه دوم حجت السلام حمید رضا شاکری در نماز جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶


أهميت نماز جمعه در اسلام:
امام باقر(ع) فرمود : به خدا قسم به من خبر رسیده است که اصحاب پیامبر (ص) خود را از روز پنجشنبه برای نماز جمعه آماده می کردند . سعی می کردند همه موانع را برطرف کنند و مقدمات ورود به روز جمعه را انجام می دادند و مشتاق برای حضور در نماز جمعه بودند . روز جمعه مملو از فضائل مختلف و زمان برای انجام آنها کم است . یکی از برکات روز جمعه نماز جمعه است . برای اینکه به همه فضائل از جمله نماز جمعه برسند سعی می کردند خود را از روز پنجشنبه برای روز جمعه آماده کنند تا مبادا برکات این روز از آنها فوت شود .
مناسبتهای هفته را بإختصار محضر شما نمازگزاران عزیز عرضه میدارم.
از مناسبتها:
شهادت حاج آقا مصطفی فرزند امام راحل را در روز شنبه اول آبان در پیش داریم.
شخصیتی بزرگواری که متاسفانه آنگونه باید شناخته نشد! ایشان هم یک فیلسوف و هم یک فقیه و هم یک مفسر قرآن و یک انسان اصولی و منطقی و متکلم بود . اگر به آثار باقی مانده از ایشان نگاهی بیاندازید خواهید دید . شخصیتی که در 27 سالگی به درجه اجتهاد مطلق رسید . واقعا همانطور که امام (ره) فرمود او امید آینده اسلام بود . رژیم شاه برای اینکه ضربه ای روحی بر امام وارد کند فرزند ایشان را در سال 1356 با زهر به شهادت رساند و این شهادت نقطه عطف یک انقلاب و کانون عظیمی شد که به پیروزی انقلاب اسلامی منجر گردید.

از مناسبتها:
بیانات رهبر حکیم و فرزانه و دور أندیش و مدیر و مُدَبِّر حضرت امام خامنه ای در ديدار جمعى از نخبگان كشور با معظم‏ له ، برگ زرین دیگری از هدایتهای راهبُردی ایشان در سیاستهای داخلی و خارجی را به نمایش گذاشت و همه باید از داشتن چنین رهبر با چنین هوش و ذکاوتی به درگاه خدا شکر گذاری کنیم. موشکافی ایشان از حوادث اخیر برجام و سخنان ترامپ در مورد ایران و موضعگیری بظاهر دولتهای اروپایی علیه سخنان ترامپ ، همدست بودن این دو قاره مستکبر و حیله گر را کاملا برملا کرد! آمريكا و اروپا در قبال برجام از يك سياست كاملاً هماهنگ پيروى مى‏كنند، هر دو به‏ دنبال كسب امتيازات بيشتر از ايران از طريق يك توافق ثانويه هستند. آمريكا و اروپا كه هر دو به ايران به‏ عنوان يك تهديد مى ‏نگرند و اين اصل در دكترين‏ هاى سياست خارجى آن‏ها نيز مشهود است، در قبال برجام نقش « چماق و هويج » را همزمان بازى مى‏ كنند. به اين معنا كه آمريكا با زبان تهديد در پى ارعاب ايران جهت اخذ امتيازات بيشتر در ساير حوزه‏هاى اختلافى است و دولت‏ هاى اروپايى نيز از طريق تطميع ايران و تظاهر به اين مسأله كه در مقابل اقدامات ضد برجامى ترامپ ايستاده‏اند در صدد هموار ساختن همان مسيرى هستند كه ترامپ در حال ترسيم آن است. آنچه كه آمريكا در پى آن است و در پشت پرده نيز اروپايى‏ ها او را كمك مى‏ رسانند حصول يك توافق ثانويه در كنار برجام است. اینکه رهبر معظم انقلاب میفرمایند (دولت‌های اروپایی بر مسئله‌ برجام تأکید کردند و سخنان رئیس جمهوری آمریکا را محکوم کردند ما از این مقدار استقبال می ‌کنیم اما این کافی نیست که فقط بگویند او برجام را پاره نکند ) اشاره به همین مسأله دارد. و بعد فرمودند: اولاً اروپا باید در مقابل اقدامات عملی آن‌ ها بایستد؛ ثانیاً از ورود به مسائل دفاعی ما باید پرهیز کند ؛ اینکه بیایند همان حرف را بزنند که چرا ایران در منطقه حضور دارد ، خب چشمتان کور که حضور دارد! یا بگویند ایران چرا موشک دارد ؛ خب شما چرا موشک دارید ؟ چرا سلاح اتمی دارید ؟ این را از اروپایی ‌ها قبول نمی ‌کنیم که با حرف زور آمریکا هم ‌آواز شوند. اروپا با ايفاى نقش « تطميع ‏گرى » در كنار آمريكا سفره برای ما پهن کرده و میخواهد خودش را مهربان نشان دهد.

لذا با توجه به مناسبت سالروز اعتراض و افشاگرى حضرت امام خمينى (ره) عليه پذيرش كاپيتولاسيون‏‏ جهت مصونیت داشتن آمریکایی ها در ایران و گرفتن حق توحّش از ملت ایران ، باید گفت: تحميل كاپيتولاسيون بر ملت مظلوم ما به ‏وسيله شاه مخلوع ، از بزرگترين جنايات آمريكا بود و ملت ايران به مناسبت ظلم ‏هايى كه از آمريكا ديده است كينه عجيبى به آمریکا دارد. ملت شريف ايران و مخصوصا مسئولین درهر مسلك و گروهى هستند، از اختلاف و نفاق و كارشكنى دست بردارند و دشمنان را با وحدت كلمه و اعتصام به «حبل الله» در هم كوبند و نزاعهاى شخصى و گروهى را – كه جز از هواى نفس بر نمى ‏خيزد و در صورت رشد، همه را به تباهى مى‏ كشد و كشور را به خرابى سوق مى ‏دهد – كنار گذارند و گويندگان و روشنفكران و متفكران و دانشگاهيان و دانشمندان، همه توان خود را صرف قطع اميد دشمن اصلى ما آمريكا كنند كه با سلطه دشمن قدرتمند ، براى هيچ ‏يك چيزى باقى نخواهد ماند! و یقینا ما در مقابل آمريكا و اسرائيل و ديگر ابرقدرت ‏ها كه مى‏ خواهند منطقه را ببلعند بى‏ تفاوت نیستیم و با هيچ ‏كدام از ابرقدرت‏ ها و قدرتهای تحت سلطه آمريكا زیر بار سازش نخواهیم رفت. ( تکبیر حُضّار )

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *