بنياد كودک شوق اميد را در كودكان مستعد آملی زنده كرد…

چتر حمایتی و خدماتی بنیاد کودک آمل برسر450 کودک بی سرپرست مازندرانی…

مسئول شعبه بنیاد کودک مازندران گفت:
شمار کودکان مستعد ودانش آموزان مستعدی که از خدمات متنوع این بنیاد که در شهرستان آمل مستقر است، بهره مند می شوند، اکنون به بیش از 450 نفر افزایش یافته است.

 افسانه اسدپور یکشنبه شب به همراه اعضای هیات امنای بنیاد کودک آمل در جمع خبرنگاران افزود، این تعداد از سوی حدود 500 کفیل داخل و خارج از کشور به عنوان حامیان مالی در قالب کمک پرداخت مستمری و هزینه های تحصیلی به صورت ماهیانه بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: به هرکودک به طور میانگین ماهانه بیش از 150 تا 300 هزارتومان مستمری با توجه به نوع نیاز تحصیلی شان پرداخت می شود.

مدیرعامل بنیاد کودک آمل ادامه داد، این بنیاد همواره به این می‌اندیشد که هیچ دانش‌آموز با استعدادی نباید به دلیل مشکلات اقتصادی از تحصیل و تلاش باز بماند.

اسدپور اضافه کرد، نمایندگی بنیادکودک مازندران، از بهمن سال 86 در شهرستان آمل شروع به فعالیت کرده ودراین مدت با همراهی همیاران ونیکوکاران این شهرستان می‌کوشد که از تحصیل دانش‌آموزان بورسیه این شهر، حمایت کند.

وی، به کمک بیش از یک میلیارد تومانی نیکوکاران وحامیان مالی در یک سال گذشته به کودکان ودانش آموزان نیازمند وبی سرپرست این بنیاد خبر داد وگفت: افراد زیرپوشش در بنیاد کودک آمل از کودکان و نوجوانان بد سرپرست و بی سرپرست و دارای معلولیت های جسمی هستند وانتظار هست که همه خیرین و افراد نوع دوست در این حرکت خدا پسندانه یاری گر بنیاد کودک باشند.

وی اضافه کرد: در طول سال از سوی بنیاد کودک آمل به خانواده های این دانش آموزان مستعد، کمک هزینه وسایل زندگی و نیز سبدهای کالایی و سفرهای اردویی ارائه می شود.

مسئول بنیاد کودک مازندران شعبه آمل ادامه داد: با حمایت خوب شهروندان آملی و همراهی اعضای هیات امنای این بنیاد و نیز خیرین، قدم های بسیار خوبی برای حمایت از دانش آموزان مستعد زیرپوشش این بنیاد برداشته شده و خوشبختانه هر نیازی ودرخواستی که از سوی بنیاد شده بود با پشتیبانی وحمایت خوب اعضای هیات مدیره این بنیاد که از بهترین های این شهر هستند، تامین می شود.

مصطفی فیروزی عضو هیات امنای بنیاد کودک آمل هم دراین نشست با بیان اینکه تشکلها و انجمن های خیریه و حمایتی زیادی دراین شهرستان با اهداف ورویکردهای متفاوتی فعالیت دارند، گفت: درسالهای اخیر با حمایت خوبی که از سوی بنیاد به کودکان ودانش آموزان زیرپوشش شده بود، باعث ارتقای سطح تحصیلی و معیشتی آنها نیز شد.

وی افزود: بنیاد کودک آمل امروز بنا بر ادعای موجود یکی ازنهادهای خیریه وحمایتی موفق ومتعهد در شهرستان آمل هست که بدون هیچ گونه وابستگی سیاسی وجناحی در راستای میل به کمک به دانش آموزان نیازمند به تحصیل وفراهم نمودن نیازهای اولیه زندگی برای آنان فعالیت می کند.

بنیاد کودک آمل یکی از چندین شعبه استانی این بنیاد در کشور است که از بهمن سال 86 در شهرستان آمل راه اندازی شده است.

1 دیدگاه دربارهٔ «بنياد كودک شوق اميد را در كودكان مستعد آملی زنده كرد…»

  1. شهروند آملی

    با سلام و قدر دانی از زحمات دست اندر کاران بنیاد کودک .
    متاسفانه باید گفت این کمک ها در راه تحصیل دانش آموزان هزینه نمی شود و یا به مقدار کم در این راه مصرف میشود . خوب است که بنیاد کودک با مرکز آموزشی در تماس بوده و آن هزینه را به مدرسه بدهد که برای تحصیل آن دانش آموز هزینه شود نه اینکه تحویل خانواده شود و خانواده آن را برای چیز دیگری مصرف نماید .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *